Harmonogram

Harmonogram

Kiedy? Wydarzenie
28 czerwca 2017 TEST NA 400 m – Test na 400 m jest realizowany na klubowych treningach pływackich co kwartał. Tym razem zawodnicy zostali poinformowani, że 10 mężczyzn i 4 kobiety z najlepszymi czasami zostaną zaproszeni do specjalnego projektu. Trener zdecydował też o rozdaniu 2 “dzikich kart”. Na tym etapie wszystkie szczegóły POZA HORYZONT Cross Balitc Challenge 2018 były trzymane w tajemnicy.
4 lipca 2017 SPOTKANIE – Zawodnicy, którzy popłynęli najlepiej test na 400 m zostali zaproszeni na specjalne spotkanie, które odbyło się na dachu budynku PASTy, z widokiem na całą Warszawę. Trener ujawnił szczegóły projektu i przedstawił jego główne założenia. Pierwsze reakcje uczestników: niedowierzanie i ekscytacja! Oficjalnie uformowaliśmy 16 osobową grupę kandydatów do sztafety, która w lipcu 2018 przepłynie Bałtyk wpław.
7 sierpnia 2017 ZGRUPOWANIE WE WŁADYSŁAWOWIE – Pierwszy kontakt grupy z otwartym morzem. W trakcie 8-10 godzinnego rejsu kandydaci w podgrupach realizowali trening wytrzymałościowy. Kandydaci mogli sprawdzić, jak ich organizmy zachowują się w warunkach falowania i chłodu. Była to namiastka tego, co czeka nas za rok!
Listopad 2017 ROZPOCZĘCIE DEDYKOWANYCH TRENINGÓW – Rozpoczynają się treningi dedykowane specjalnie kandydatom do sztafety. Będą one trwały aż do momentu podjęcia próby przepłynięcia Bałtyku. Za przygotowania odpowiada trener Kuźni Triathlonu – Rafał Pierścieniak.
12 listopad 2017 TEST NA 1500 m I TERMIN – Już w listopadzie odbędzie się pierwszy etap kwalifikacji do sztafety XBC2018. W Listopadzie do zdobycia będą 2 miejsca w głównym składzie dla mężczyzn oraz 1 miejsce w głównym składzie dla kobiety. Dodatkowo osoby tuż za miejscami objętymi kwalifikacją, będą tzw. lucky loser-ami: zagwarantują sobie miejsce rezerwowe w sztafecie, a w kolejnym teście będą mogli dalej ubiegać się o miejsce w głównym składzie sztafety. Pozostałe osoby będą kontynuowały treningi na zasadzie “szerokiej rezerwy” – na okoliczność nieprzewidzianych zdarzeń losowych, które mogą przydarzyć się członkom głównego składu.
15 kwietnia 2018 TEST NA 1500 m II TERMIN– W Kwietniu 2018 roku odbędzie się drugi etap kwalifikacji do sztafety XBC2018. Sztafeta zostanie uzupełniona o 2 miejsca męskie oraz 1 miejsce damskie. Wtedy poznamy również ostateczny skład całej sztafety włącznie z miejscami rezerowymi. Pozostałe osoby będą w dalszym ciągu kontynuowały treningi na zasadzie “szerokiej rezerwy” – na okoliczność nieprzewidzianych zdarzeń losowych, które mogą przydarzyć się członkom głównego składu. Test pozwoli nam w obiektywny i sprawiedliwy sposób wyłonić 6 pływaków, którzy w lipcu 2018 roku podejmą próbę przepłynięcia Morza Bałtyckiego wpław oraz 3 osobowy skład rezerwowy, który także będzie obecny na łodzi na wypadek kłopotów zdrowotnych członków sztafety.
29 czerwca 2018 Próba generalna w Kołobrzegu– Pod koniec czerwca odbyła się finalna próba treningu na morzu. Zakwaterowaliśmy w hotelu partnerskim projektu: Arka Medical Spa przy samej plaży. Z samego rana wypłynęliśmy w asyście James Cook na pełne morze. Nasza próba miała trwać ok. 12h. Podczas treningu ćwiczyliśmy nawigowanie na łódź, a załoga ćwiczyła utrzymywanie kursu przy małej prędkości. Testowaliśmy również różne rozwiązania żywieniowe.