Kto podejmuje wyzwanie

Kto podejmuje wyzwanie

Pływaków i pływaczki wyłoniliśmy spośród członków naszego klubu. Pierwszym sitem był kwartalny czerwcowy test na 400m, który cyklicznie weryfikuje nasze umiejętności pływackie. Do rozmów zaprosiliśmy 10 najszybszych mężczyzn i 4 najszybsze kobiety. Rozdaliśmy tez 2 dzikie karty. W ciągu całego przyszłego sezonu, który poświęcimy na specjalne przygotowania dedykowane projektowi Cross Baltic Challenge, będziemy na bieżąco weryfikować formę naszych pływaków. W listopadzie 2017 r., podczas specjalnego testu na 1500 m ustalimy ostateczny skład sztafety, która będzie złożona z 6 głównych pływaków i 3 osób z rezerwy. Pozostali będą kontynuowali treningi i przygotowania stanowiąc tzw. “szeroką rezerwę” na wypadek okoliczności losowych.

Kryterium doboru, poza doskonalą dyspozycją pływacką, którą zweryfikuje listopadowy test na 1500m, to także cechy psychologiczne, takie jak odporność na stres, umiejętność radzenia sobie w trudnych warunkach: w chłodzie, odwodnieniu, braku snu, a także umiejętność działania w zespole.

Warto pamiętać, że nasi zawodnicy to amatorzy, którzy swoją pasję realizują równolegle ze swymi codziennymi obowiązkami związanymi z pracą, uczelnią czy rodziną. Triathlon to sport wymagający umiejętności organizacji czasu, samodyscypliny i determinacji. Podjęcie takiej próby, przez osoby spoza świata zawodowego sportu to piękny i bardzo budujący przykład na to, że w sięganiu do celu nie ma ograniczeń.


#

CROSS BALTIC CHALLENGE 2018

  • 170 km
  • 3 doby
  • 6 pływaków
#

„POZA HORYZONT sięgamy, bo to nie tylko przekraczanie szczytu własnych możliwości. Poza horyzontem rozpościera się spełnienie marzeń niewyobrażalnych.”