Marcin Zięba

#

Marcin Zięba

Kandydat
Rok Urodzenia: 1978
Zawód:
Inżynier Budownictwa
400m: 5:53
1/2IM: 4:29:17
Ironman: 9:35:19

O sobie:
Trenuję od 5 lat, najpierw przez ok. rok było to samo bieganie , kilka biegów masowych ukończony półmaraton oraz maraton w 2013r. i zaczęło się poszukiwanie kolejnych wyzwań, Trafiłem do Kuźni Triathlonu i zaczęła się przygoda z triathlonem która trwa do dziś 🙂 zaczęły się wspólne treningi grupowe, nowi ciekawi ludzie, nowe otoczenie, nowe przyjaźnie i znajomości. Musiałem nauczyć się pływać gdyż byłem “samoukiem” pomogły mi w tym treningi grupowe pod okiem trenera. Wspólne obozy, wyjazdy treningi. Uwielbiam trenować dlatego nie potrzebuję specjalnej motywacji , to przychodzi bardzo naturalnie, lubię aktywne spędzanie wolnego czasu, z rodziną z synkiem, żoną. Do moich sukcesów mogę zaliczyć zwycięstwo w cyklu Garmin Iron Triathlon w 2015r. oraz ukończenie zawodów Iron Man w 2016r. i 2017r. na Challenge Poznań Triathlon. Do sukcesów mogę zaliczyć jeszcze zdobycie mistrzostwa Kuźni Triathlonu w Open Water w 2016r.
Dlaczego zaczęłaś trenować?
Pewnie jak większość, żeby schudnąć, poczuć się lepiej w swoim ciele, poprawić swoją sylwetkę, zmienić coś w swoim życiu….
Jak zareagowałaś na myśl o projekcie?

Projekt jest bardzo ciekawy, pociągające jest w nim to że nikt jeszcze tego nigdy nie dokonał, a równocześnie jest to bardzo zastanawiające czy jest to w ogóle osiągalne dla grupy amatorów, którzy nie mają pojęcia o pływaniu w otwartych Morzach. Sportowo i fizycznie nie obawiam się tego zupełnie, wydaje mi się że jestem gotowy zrobić to choćby dziś, przeszkodą i niewiadomą może okazać się tylko przebywanie na otwartym Morzu na łodzi przez 3 doby i problemy z tym związane jak: pływanie w trakcie nocy, problemy z regeneracją i odpowiednim odżywianiem, sen itp.
Co robisz jak nie trenujesz?
Jak nie trenuję to staram się głównie spędzać czas z moją rodziną. Kiedy trenuje się triathlon to nie ma już czasu na dodatkowe hobby, a rodzina w moim życiu jest najważniejsza.
Jakie są Twoje silne strony?
Mam silną psychikę, jestem zdeterminowany i jak już coś robię to zawsze na 110%, zawsze dążę do wyznaczonego celu…
Co wnosisz do projektu?
Doświadczenie, ukończyłem dwa razy IM wiem co to znaczy płynąć na wysokim tempie przez ponad godzinę non-stop podczas zawodów. Angażuję się mocno w postawiony przeze mnie cel, zawsze daję z siebie wszystko, tym bardziej że tutaj w projekt będzie zaangażowana cała grupa ludzi której nie można zawieść. Nigdy się nie poddaję.

navigate_before
navigate_next